Эстония

Ресторану садибі, готельв замку, їжа для космонавтіву винному льосіЯкщо ви знаєте Естонію тільки по Таллінну, їй ще є чим вас здивувати.

1. «Далеко» — це не про Естонію
Прямий переліт «Аерофлоту» з Москви до Талліна займе всього 105 хвилин. Що ж стосується самої Естоніїїї площа приблизно дорівнює площі Московської області. Орендуйте автомобільі навіть найвіддаленіші куточки південній частині країни виявляться не такими вже недоступними. Від краю до краю, з Талліна до Тарту доїдете за пару годин.

2. Інтернетсвобода
Опинившись у якомусь кафе, мандрівники з Росії за звичкою запитують пароль до wifiі ловлять здивований погляд. Доступ до бездротової мережі тут майже скрізь безкоштовний і без паролівхоч в кафе, хоч в автобусі.

Замок Сангасте

3. Вид з даху замкумузеюготелю Сангасте
У замку Сангасте (Sangaste) багато цікавого, так що не обмежуйтеся часовий екскурсією (3 євро), а заплануйте ночівлю (від 89 євро за двомісний номер). Тоді точно встигнете і в оранжереї з папугою поспілкуватися, і виміряти товщину трьохсотлітнього дуба (щоб його обійняти, потрібно вісім-дев’ять чоловік), і пограти з акустикою будівлі біля входу, і по навколишніх лісах прогулятися, і в лабіринтах замку заблукатиЩо ж стосується даху, спробуйте домовитися з адміністрацією, щоб вам влаштували візит на оглядову вежу вночіне заради огляду околиць, а заради зоряного неба!

Ресторан Pohjaka

4. Обід в садибі XIX століття
Миза (естонська садиба) Пыхьяка (Põhjaka) якихось десять років тому була нікому не цікава. Поки троє молодих кухарів не вирішили відкрити тут ресторан зі стравами зі свіжих місцевих продуктів. Про успішність ідеї судіть по кількості вільних столівїх немає, обід або вечерю тут обов’язково потрібно планувати заздалегідь. Меню оновлюється майже кожен день, за винятком кількох «святих» позицій (про наполеона ходять легенди!). Годують начебто просто, але зовсім не нудно: борщ варять на м’ясо дикого кабана, а в десерті павлова головну роль грає обліпиха.

Sindi

5. Яблучний сидр і їжа для космонавтів в Пыльтсамааском винному погребі
Банальним сувенірам віддайте перевагу пару пляшок відмінного місцевого сидру: не вийде дорожче, ніж жменю магнітів на холодильник, а келих ігристого яблучного вина друзі напевно будуть раді більше. Найповажніший( з майже столітньою репутацією) виробник плодовоягідних винSindi. Найнижчі ціниу їх винному погребі, який служить і музеєм, і залом для дегустацій. Тут ви з подивом виявите космічну їжу в тюбикахще одна спеціалізація Sindi.

Чудське озеро

6. Пікнік на Чудському озері
Чудське озеро (Peipus Lake) — те саме, де Олександр Невський влаштував Льодове побоїще. Але думати про війну в Причудье зовсім не хочеться, місцева природа, навпаки, заспокоює і налаштовує на екотуризму. Якщо думка про пішому поході навіть в цих мальовничих краях викликає втому, затримайтеся хоча б на пікнік з видом на водну гладь. Якщо збирається велика компанія (від 10 осіб), причому всі хочуть смачної їжі і яскравих вражень, можна залучити місцевих професіоналів з «Майстерні смаку»: меню з найсвіжіших продуктів (як щодо риби з того ж озера?) — підберуть, готуватинавчать і допоможуть, інвентаремзабезпечать.

7. Скромність і багатство старообрядницької церкви в Варньє
Заходячи в церкву в невеликому селищі (Varnja), ніяк не очікуєш багатого оздобленнятим сильніше враження від рясного золота образів. Втім, ще більше захоплює розказана місцевим екскурсоводом історія російських старообрядців, які почали селитися в Причудье ще в XVII столітті.

Замок Алатскиви

8. Домашній затишок замку Алатскиви (Alatskivi)
Погодьтеся, замків багато не буває! До того ж замок Алатскиви (Alatskivi) зовсім не схожий на замок Сангасте. Зовні він виглядає більш «казковим», а от всередині з дивовижною достовірністю відтворені інтер’єри, в яких жили поміщики і їх прислуга в XIX столітті. У деяких кімнатах навіть з’являється відчуття, що господарі вийшли і осьось повернуться. До речі, кілька кімнат тут теж облаштовані під номера (для двохвід 90 євро).

Ресторан Püssirohukelder
Ресторан Püssirohukelder. Джерело: Центр розвитку туризму Естонії
9. Вечеря в пороховому погребі
Пороховий льох поестонськиPüssirohukelder. Саме так називається ресторан, де до 1809 року був справжній пороховий льох. Поки несуть пиво або знаменитий суп у хлібі, зверніть увагу на склепіннязавдяки їм заклад знають як паб з високою стелею, більше 10 м!

Пам’ятник Кристьяну Яаку Петерсону

10. «Молоді» пам’ятники Тарту
В Тарту дуже життєрадісна центральна площаРатушна. Тон задає фонтан, що зображає пару цілуються студентів під парасолькою. Чи треба говорити, що кожна пара, яка потрапила на площу, намагається скопіювати композицію? У всякому разі, такий туристичний кадр буде точно цікавіше і смішніше, ніж «вежа на долоньці».

Забравшись на пагорб Тоомемяэ в центрі Тарту, обов’язково знайдіть у парку ще одного увічненого на століття студентависокого елегантного юнака з довгим волоссям і рішучим поглядом. Це поет Крістьян Яак Петерсон, який у XIX столітті прожив дуже коротке життя (21 рік), але в наші дні він національний герой. Знаючи кілька мов, Петерсон палко вірив у самобутність естонської мови і став основоположником естонської романтичної поезії.

«Студентське» враження від центру міста найкраще відтіняють руїни Домського собору Петра і Павла (поруч, на Тоомемяэ). Закладене ще в XIII столітті, будова закінчило своє існування як церква майже 500 років тому. Як тільки не використовували соборцілком або по частинах: як стодоли, обсерваторії, водонапірної башти, університетської бібліотеки і, нарешті, в якості музею. Але навіть руїни собору виглядають велично і грандіозно, нагадуючи про насиченої історії міста і всієї країни.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *