Масаж у Києві

У греків і римлян массаж эротическии проводився після ванн, для збереження здоров’я, і при лікуванні хвороб. Кращі лікарі стародавньої Греції і Риму призначали Масаж хворим (Гіппократ, Цельз, Орібазій, Авреліан і ін.). В середні віки масаж разом з іншими корисними заходами був забутий; то ж має сказати про період часу до шістдесятих років нинішнього століття. Завдяки працям Метцгера, Естрадера, Бергмана та ін. Не тільки воскресло лікування масажем, але останній також був розроблений і з наукового боку, показання до його призначення визначені точно і застосування його стали виробляти за вказівками особливих фахівців.
— Масаж дратує тканини, сприяє кровообігу і покращує живлення відомої частини тіла.
У шкірі помічається поліпшення харчування, шкірні м’язи зміцнюються, чому млява шкіра робиться більш пружною, в шкірних залозах відбувається посилена діяльність; температура всього масажованого ділянки шкіри підвищується.
У м’язах масаж підвищує електричну скоротність, тому стомлена м’яз робиться більш здатна до роботи (Заблудовський). Так, лімфи прискорюються, внаслідок чого хворобливі початку несуться з ураженої ділянки швидше (Лассарг, Мозенгейль). Кровообіг прискорюється; пульс робиться більш част, тиск підвищується; відтік венозної крові полегшується, а наслідком цього буває зникнення набряків, всмоктування випотів і припинення запалення.
Дратівливість нервів посилюється — що повідомляється і нервовим центрам. Тому-то майже всі відправлення тіла посилюються: сеча відділяється в більшій кількості (Рубенс-Гіршберг), втрати шкірою і легкими зростають (Стабровский), тривалість травлення зменшується (Шполянський) і підвищується взагалі обмін речовин в тілі (Киянівський). Невралгії, паралічі, м’язовий ревматизм, неврастенія, істерія, хронічний гастрит, деякі форми затяжних легеневих хвороб, недокрів’я, геморой, запор — складають особливо вдячний грунт для впливу Масажем.
Завдяки Брандту, масаж з успіхом стали застосовувати при жіночих хворобах: при застійних запаленнях матки, потовщення матки і її придатків, захворюваннях оточуючих її тканин, наклонениях і загинах матки. Деякі хворобливі явища, які супроводжують хірургічні розлади, взагалі виліковуються туго; такі: набряк, мала рухливість суглобів, болю, зрощення. Тут масаж дає блискучі наслідки.
Спостереження з’ясували, що при переломах пухлини м’яких покривів від масажу спадають, кістковий мозоль утворюється і міцніє на 1/3 часу швидше, ніж при лікуванні однієї пов’язкою (Вольпе, Мозенгейль). При розтягуванні зв’язок відновлення нормальних відносин відбувається швидше, при вивихах після вправляння загоєння виходить раніше; при запаленнях суглобів, особливо затяжних, Масаж проводить «майже магічну дію» (Ру).
Масаж здатний впливати і на глибоко лежачі органи і викликати в них поліпшення; його застосовують з успіхом, напр. при затяжному запаленні передміхурової залози, при випаданні прямої кишки, при ущемлених грижах і т. д.
Однак, слід застосовувати масаж обережно, інакше він здатний викликати і шкідливі наслідки. При заразних хворобах масаж може поширити заразні початку по всьому тілу і захворювання місцеве може зробити загальним; при старечих змінах судин слід побоюватися розриву судин; при цукрової хвороби тканини легко ранимі і здатні під впливом масажу запалюватися і переходити в омертвіння; масаж небезпечний при вагітності, місячних і важких загальних захворюваннях.
Масаж проводиться на голому тілі, до масування хворому слід прийняти загальну або місцеву ванну. Перш розтирають частина тіла покривалася маслянистим речовиною, тепер нерідко воліють масажувати суху шкіру. Масаж триває від 5 до 10 хвилин, причому натиснення рукою виробляється або слабке (при свіжої хвороби), або сильне (при застарілої). Якщо запалена частина вкрай болюча і недоступна дотику, то масажується сусідня здорова частина.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *