МНОГОЛИКИЙ ШАНХАЙ

Це місто — дивовижний сплав Азії та Європи. У Шанхаї ви побачите Китай спрямованим у майбутнє і зберігає традиції минулого. Шанхай футуристичний
Прямо в аеропорту почнеться подорож у майбутнє — якщо замість метро, на якому можна доїхати до міста за годину ви виберете «Маглів». Це такий поїзд на магнітній подушці, який розвиває швидкість до 400 км/год і довозить до центру Shanghai всього за сім хвилин. Але справжню перемогу футуризму вам продемонструє район Пудун. Ще наприкінці вісімдесятих тут були села та рисові поля, а сьогодні височіють хмарочоси самих незвичайних форм. Можна довго блукати, задираючи голову, але краще всього піднятися на одну з веж. Наприклад, на «Східну перлину», п’яту за висотою телевежу в світі, символ Шанхаю. Оглядовий майданчик на висоті 350 м — не просто можливість побачити зверху все місто, але і цілий атракціон: частина підлоги прозора, так що під ногами опиняться кілька сот метрів порожнечі і снують десь далеко внизу машини і люди. Крім того, тут є обертовий ресторан, бар, зал караоке і навіть невелика американська гірка. Ще одна оглядовий майданчик знаходиться у вежі Всесвітнього фінансового центру, яку за специфічну форму верхівки називають «открывашкой». Правда, на відміну від «Перлини» огляд тут не панорамний, а тільки з двох сторін. Шанхай колоніальний
А ось найкращий вид на шанхайські хмарочоси відкривається з набережної Вайтань, або Бунд, на протилежному березі річки Хуанпу. Прийти сюди варто двічі: вдень, щоб сфотографуватися на тлі футуристичної картинки, і ввечері, коли хмарочоси переливаються вогнями.

Уздовж набережної, що простягнулася більш ніж на кілометр, вишикувалися розкішні будівлі початку XX століття: класицизм, неокласицизм, готика, модерн — справжній музей архітектури під відкритим небом. Всередині розташовуються готелі, банки і посольства, в тому числі і російське. Якщо зайдете в лобі будь-якого готелю або банку, то побачите пишні інтер’єри, вітражі, мармурові підлоги, старовинні меблі, яку спеціально реставрували, повертаючи їй первісний вигляд… до Речі, одне з найкрасивіших будівель на Вайтане — «Російський банк», побудований в 1901 році.

Ще один європейський оазис міста — Французький квартал (станції метро S. Shaanxi Road або Xujianhui). Коли в середині XIX століття Шанхай відкрили для іноземного капіталу, що хлинули сюди європейці селилися компактно, окремо від місцевих жителів. В європейських районах, так званих сеттльментах, діяли власні закони, навіть поліція була своя. Будували теж згідно європейських смаків. Тому і здається, що тутешні вулички з бруківкою, цегляними будинками й платанами вздовж тротуарів перенесли сюди прямо з Парижа. Після революції Французький квартал облюбували російські емігранти, тут є навіть православна церква Святого Миколая (Gaolan Rd, 16), яку в 1933 році побудували в пам’ять про останнього російського царя. Сьогодні Французький квартал — це ресторани з найкращою в місті європейською кухнею, дорогі магазини, затишні кав’ярні зі свіжою випічкою, антикварні магазинчики. Шанхай традиційний
Серцем старого Шанхаю вважається район навколо саду Юй Юань. Насправді всі тутешні колоритні пагоди — новодел, проте дуже акуратний, так що заповнені туристами вулички здаються цілком автентичними. Але ось сад Юй Юань, він же Сад радості, — справжній. У XVI столітті його побудував один дуже заможна чиновник для своїх престарілих батьків. І хоча Юй Юань не раз зазнавав руйнувань, його відновили в повній відповідності з канонами китайського садово-паркового мистецтва. Щоб потрапити туди, потрібно пройти міст Дев’яти поворотів, який дійсно згинається дев’ять разів. Китайці вірять, що злі духи можуть ходити тільки по прямій, і значить, їм не проникнути в сад. Юй Юань невеликий за розміром, так що варто прийти сюди раніше, щоб без натовпів туристів погуляти по заплутаних стежках-лабіринтах, посидіти в затишних альтанках і погодувати товстих золотистих коропів у ставку. Ще один шматочок старого Китаю — затиснутий серед сучасних будівель храмовий комплекс Цзінань (jing’an Temple) — один з найстаріших і найбільш шанованих буддійських монастирів в країні. Дорога до нього йде по Нанджин-роуд (Nanjing Road), або Нанкинської вулиці. Колись тут тулилися скромні торгові лавки, потім з’явилися перші в місті універмаги. Сьогодні це торгова вулиця номер один у всьому Китаї. Величезні моли, бутіки всіх світових брендів, «мішленівські» ресторани і традиційні лапшичные і пельменні — життя кипить цілодобово. Мова

Китайці не говорять по-англійськи. Звичайно, рік від року ситуація поліпшується, але все ж краще заздалегідь підготувати записки ієрогліфами з назвами пам’яток, щоб у разі необхідності показувати їх таксистам або місцевим жителям.

Інтернет

У Китаї заблоковані багато необхідні для мандрівників сайти, а не тільки Facebook, Twitter і Instagram. Навіть корисні офлайнові додатки, такі як карти і перекладачі, краще завантажити заздалегідь, в самому Китаї з цим можуть виникнути проблеми. З Wi-Fi в громадських місцях теж напружено, навіть в «Старбаксе» і «Макдоналдсі» він працює тільки для китайської сім-карти.

Гроші

C обміном грошей проблем немає — курс встановлюється державою, так що шукати більш вигідний не доведеться. Обміняти валюту можна в банках: знадобляться паспорт і терпіння. Можна і зняти гроші через банкомат — відсоток за зняття цілком гуманний.

Їжа

Їжа в Китаї дуже гостра, тому краще заздалегідь уточнювати у офіціантів, наскільки «спайсі» те або інше блюдо.

Особистий простір

Навіть в космополітичним Шанхаї європеєць для багатьох дивина, так що у будь-якого білого людини є шанс відчути себе справжньою зіркою, за якою полюють папарацці. Не дивуйтеся, якщо шанхайні попросять сфотографуватися разом з вами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *